[ X ]
Important19 Mai 2026 11:51

Irina Gutnic: Nu sunt omul nimănui. Nu sunt controlată... 

Irina Gutnic, ex-viceprimar al municipiului Chișinău, astăzi, în cadrul unei conferințe de presă, a respins acuzațiile lansate ieri de primarul general Ion Ceban, informează TRIBUNA. 

„Nu sunt omul nimănui. Nu sunt controlată, presată, șantajată de SIS, CNA, ANI, procuratura, alte instituții publice, alte forțe politice.

Nu am comis ilegalități și tocmai de aceea am avut curajul să ies public și să vorbesc. Averea mea este dobândită legal”, a spus ea.

De asemenea, Irina Gutnic a spus că „domnul Ceban încearcă să construiască scenarii” pentru a o denigra, dar, potrivit spuselor sale, este atacată pentru că spune adevărul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...