[ X ]
Breaking news28 Aprilie 2026 14:14

Poliția, despre drona din centrul capitalei: „Obiecte sau substanțe explozive nu au fost detectate”

Echipele de investigație, în comun cu experții Secției tehnico-explozivă a Poliției și cei ai Ministerului Apărării, au încheiat examinarea întregului perimetru din centrul capitalei unde, noaptea trecută, a căzut o dronă. A fost nevoie de o cercetare minuțioasă, în contextul în care zona este una populată, informează TRIBUNA. 

„Colegii noștri informează că obiecte sau substanțe explozive nu au fost detectate.

Totodată, părțile componente ale dronei sunt supuse unei expertize detaliate, pentru a-i putea stabili structura și proveniența” – se spune în comunicatul Poliției.

Poliția reiterează apelul ca, în cazul observării unor obiecte suspecte, cetățenii să nu intervină personal, dar să alerteze imediat poliția, la 112.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...