Partidul Național Moldovenesc (PNM) a prezentat raportul de activitate pentru anul 2025. De asemenea, formațiunea a prezentat veniturile și cheltuielile. Anul trecut, partidul a avut un buget de aproximativ jumătate de milion de lei, informează TRIBUNA.
PNM a avut venituri de peste 572 de mii lei din mai multe surse: alocații de la bugetul de stat, cotizaţii din partea membrilor, donaţii si contribuții din partea susținătorilor.
Formațiunea a cheltuit, în total, 546 361 lei.
Cel mai mult a plătit pentru promovare și comunicare – 216 772 lei. Pentru chiria sediului a cheltuit 187 693 lei, cheltuieli pentru activităţi, întruniri și transport – 99,523 lei, cheltuieli administrative – 32,024, cheltuieli pentru programe interne – 10 349.








