Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a primit la Președinție un grup de europarlamentari din Cipru, Franța, Germania, Lituania, Malta și România, alături de membri ai parlamentelor din Armenia și Ucraina, informează TRIBUNA.
Deputații fac parte din Adunarea Parlamentară Euronest, un format de cooperare între Parlamentul European și reprezentanți ai legislativelor din țările Parteneriatului Estic.
Discuțiile s-au axat pe parcursul european al Republicii Moldova, reformele în curs de implementare, sprijinul constant al Parlamentului European pentru țara noastră, precum și pe provocările cu care se confruntă regiunea.







