[ X ]
Important23 Martie 2026 16:36

Viceprim-ministra Gherasimov i-a mulțumit eurodeputatului Mureșan și autorităților din Parlamentul European pentru prietenie

Viceprim-ministra pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov, a discutat, la Chișinău, cu eurodeputatul român Siegfried Mureșan, prieten de încredere al Republicii Moldova şi o voce puternică în Parlamentul European, informează TRIBUNA. 

„Am vorbit despre recentele evoluții de pe agenda europeană și planurile de viitor în procesul de negocieri pentru aderarea la UE”, a spus Cristina Gherasimov.

Viceprim-ministra Gherasimov i-a mulțumit eurodeputatului Mureșan și autorităților din Parlamentul European pentru prietenie și pentru tot sprijinul pe care-l oferă Moldovei și cetățenilor săi în drumul spre Uniunea Europeană.

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...