Primarul general al municipiului Chișinău, Ion Ceban spune că problema drogurilor este mușamalizată de către guvernare, informează TRIBUNA.
În schimb, adaugă edilul, Maia Sandu propune închiderea rețelelor de socializare pentru tineri, în timp ce contrabanda, vânzarea și consumul de droguri, mai ales în rândul tinerilor, au luat amploare.
„Din păcate, vor ieși iar cu o prezentare, ca în Parlament, că totul nu este chiar atât de rău, și cu asta se va finaliza totul”, a punctat Ion Ceban.







