Conducerea Partidului Social-Democrat European (PSDE) a participat, în weekendul trecut, la ședința Biroului Executiv al Organizației PSDE Ocnița, condusă de Constantin Gaidău, informează TRIBUNA.
În cadrul discuțiilor, au fost analizate situația social-economică actuală din țară, provocările cu care se confruntă oamenii din teritoriu, mai ales acum în prag de iarnă, precum și soluțiile și direcțiile de acțiune pentru perioada următoare. Am subliniat importanța unei guvernări sociale, responsabile și orientate spre nevoile fiecărui cetățean. În acest sens, am reiterat necesitatea consolidării polului social-democrat european pe eșichierul politic din Republica Moldova, care să pună în prim-plan, grijile și nevoile lui.
„Echipa PSDE Ocnița rămâne puternică, unită și determinată să continue munca în folosul comunității, pentru o dezvoltare locală durabilă, un sprijin social real și un trai mai bun pentru toți.
Echipa PSDE este mereu aproape de oameni, suntem atenți la probleme cetățenilor și hotărâți să acționăm spre binele fiecăruia” – se spune în comunicatul partidului.







