Parlamentul se va întruni în ședințe joi și vineri, informează TRIBUNA.
“Așa cum am promis, astăzi am avut o discuție cu șefii de fracțiuni parlamentare privind alegerea vicepreședinților, a Biroului permanent al Parlamentului, precum și despre componența numerică a comisiilor permanente.
Am decis ca în această săptămână ședințele de Parlament vor avea loc joi și vineri”, a anunțat Igor Grosu, președintele Parlamentului.







