[ X ]
Alegeri3 Octombrie 2025 13:11

VIDEO// Maia Sandu: La Summitul CPE de la Copenhaga am primit multe felicitări pentru faptul că Moldova a rămas de partea păcii

VIDEO// Maia Sandu: La Summitul CPE de la Copenhaga am primit multe felicitări pentru faptul că Moldova a rămas de partea păcii

Președintele Maia Sandu a adresat mulțumiri cetățenilor pentru alegerea făcută la parlamentare, informează TRIBUNA. 

„La Summitul Comunității Politice Europene (CPE) de la Copenhaga am primit multe felicitări pentru faptul că Moldova a rămas de partea păcii, pentru că suntem curajoși și pentru că am rezistat amestecului Kremlinului în alegerile noastre. A fost emoționant să aud atâtea urări de bine la adresa țării noastre.

Îți mulțumesc, Moldova!”, a spus oficialul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...