Președinta Maia Sandu participă astăzi la Summitul Comunității Politice Europene de la Copenhaga, găzduit de prim-ministra Danemarcei, Mette Frederiksen, informează TRIBUNA.
Amintim că, Danemarca deține în prezent președinția rotativă a Consiliului Uniunii Europene.










