[ X ]
Important16 Septembrie 2025 18:41

Igor Dodon, la Cantemir: Să readucem țara pe calea normală a dezvoltării, să păstrăm statalitatea și neutralitatea

Președintele Partidului Socialiștilor, copreședintele Blocului Patriotic, Igor Dodon, a discutat cu alegătorii din Cantemir, informează TRIBUNA. 

Potrivit politicianului, și aici oamenii vorbesc despre viitoarele alegeri parlamentare. Cetățenii își doresc ca, în urma votului, în Moldova să fie stabilitate și pace.

„Să readucem țara pe calea normală a dezvoltării, să păstrăm statalitatea și neutralitatea, să obținem dezvoltare – acestea sunt principalele obiective ale Blocului nostru Patriotic. Noi credem în Moldova!”, a declarat Igor Dodon.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...