[ X ]
Important3 Iulie 2025 09:55

Premierul întreprinde o vizită de lucru în raionul Căușeni

Premierul Dorin Recean va întreprinde, joi, o vizită de lucru în raionul Căușeni. Șeful Guvernului va discuta cu conducerea raionului, primarii, consilierii și reprezentanții serviciilor desconcentrate, informează TRIBUNA. 

Agenda include vizite la două afaceri din orașul Căușeni și satul Taraclia. Totodată, premierul va discuta cu cetățenii din satul Cîrnățeni și va inspecta câteva proiecte realizate cu ajutorul Guvernului, inclusiv: clădirea reparată a Liceului Teoretic cu Profil de Arte „Grigore Grigoriu”, amenajarea căilor de acces la Grădinița de copii „Andrieş” și renovarea edificiului Casei de cultură.

De asemenea, prim-ministrul Dorin Recean va merge să vadă cum sunt realizate lucrările de reparație a secțiunii de drum și porțiunea de cale ferată renovată dintre orașul Căușeni și localitatea Zaim.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Prevederile din programul noului Guvern care merită o atenţie deosebită Anterior, eu am expus public în numărate rânduri poziţia şi punctele de vedere pe care le am în raport ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...