[ X ]
Important29 Ianuarie 2025 14:21

Vitalie Pîrlog a acționat-o în judecată pe Veronica Dragalin - „pentru apărarea onoarei, demnității și reputației profesionale”

Vitalie Pîrlog, ex-ministru al Justiției și ex-director al Serviciului de Informații și Securitate, a acționat-o în judecată pe Veronica Dragalin, procuror-șef al Procuraturii Anticorupție, informează TRIBUNA. 

Denumirea dosarului e „cu privire la apărarea onoarei, demnității și reputației profesionale”.

Prima ședință de judecată e stabilită pentru 17 aprilie 2025.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...