Șeful statului, Maia Sandu a semnat decretul prin care Victor Parlicov a fost demis din funcția de ministru al Energiei, informează TRIBUNA.
Amintim că, astăzi, premierul Dorin Recean a anunțat că a cerut demisia lui Victor Parlicov pentru că a admis greșeli în gestionarea situației din domeniul energetic.







