[ X ]
Important4 Noiembrie 2024 11:06

Cetățenii Republicii Moldova, începând cu ziua de astăzi, pot depune cereri pentru compensații la energie

Cetățenii Republicii Moldova, începând cu ziua de astăzi, pot depune cereri pentru compensații la energie prin programul „Ajutor la contor”, informează TRIBUNA. 

Ministerul Muncii și Protecției Sociale anunță că toate compensațiile sunt acordate din Fondul de reducere a vulnerabilității energetice, finanțat din bugetul de stat, cu susținerea Uniunii Europene și a altor parteneri de dezvoltare.

Pentru a beneficia de compensații la energie, consumatorii casnici completează cererea online sau la asistentul social până pe 28 noiembrie 2024, indiferent dacă s-au înregistrat sau nu în sistem anul trecut.

Pentru înregistrare, accesați compensatii.gov.md.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...