[ X ]
Alegeri3 Noiembrie 2024 14:51

Igor Grosu: Am votat pentru viitorul Moldovei și al tuturor moldovenilor din țară și de pretutindeni

Președintele Parlamentului, Igor Grosu, și-a exercitat dreptul la vot în cadrul turului II al alegerilor prezidențiale.

La ieșirea din secția de votare, șeful legislativului a menționat că a votat pentru un viitor european al moldovenilor din țară și de pretutindeni.

„Am votat pentru viitorul Moldovei și al tuturor moldovenilor din țară și de pretutindeni, pentru pace, prosperitate și un viitor european”, a spus Igor Grosu.

Președintele Parlamentului i-a îndemnat pe cetățeni să se mobilizeze și să participe masiv la vot. „Deși avem o prezență relativ bună, vedem că grupările criminale organizate și cei care stau în spatele lor nu se liniștesc. Riscul este foarte mare, de aceea nu ne relaxăm și ieșim exemplar la vot. Îndemnul meu este să ne mobilizăm toți, și cei de acasă, și de peste hotare, și să votăm sincer”, a subliniat șeful legislativului, Igor Grosu.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...