Maia Sandu, candidatul Partidului Acțiune și Solidaritate, a discutat cu Blocul „Împreună”, a discutat “cu domnii Țîcu, Bujoreanu, Plîngău, Gligor”, informează TRIBUNA.
Maia Sandu a spus că a auzit solicitările lor.
“I-am asigurat că vom acționa prompt pentru a rezolva problema semnalată de ei care ține de legea ANI, așa încât abuzurile și pedepsele disproporționate din partea Autorității Naționale de Integritate asupra primarilor să înceteze.
Am discutat mai multe lucruri pe care le putem face împreună. Acum este esențial să ne unim eforturile – pentru calea europeană, pentru Moldova. Cu toții ne dorim să trăim într-o democrație, și acum e momentul să salvăm anume democrația”, a menționat politiciana.







