Președintele Maia Sandu a felicitat-o pe Ursula von der Leyen cu ocazia realegerii în funcția de președinte al Comisiei Europene, pentru un mandat de 5 ani, informează TRIBUNA.
„Felicitări, dragă Ursula! În aceste timpuri dificile, conducerea dumneavoastră este vitală pentru o Europă mai puternică. Sunt sigură că cooperarea noastră continuă. Vom continua să ne apropiem de scopul Republicii Moldova ca să devină membru al UE”, a scris Maia Sandu pe rețeaua X.







