Președintele Maia Sandu, ieri, a avut bucuria să-l reîntâlnească pe ex-Președintele României și deputatul în Parlamentul European, Traian Băsescu, și să-i mulțumească pentru grija călduroasă și preocuparea constantă față de soarta Moldovei.
„Președintele Băsescu a avut mereu și continuă să aibă încredere în puterea noastră, a cetățenilor Republicii Moldova, de a ne reafirma demnitatea națională, libertatea și aspirațiile europene”, a spus oficialul.








