[ X ]
Breaking news24 Mai 2024 19:32

Vicepremierul Gherasimov a discutat cu reprezentanții partidelor extraparlamentare: E timpul să ne unim!

Vicepremierul Cristina Gherasimov a anunțat că, în această dupa-amiază, a invitat reprezentanții partidelor politice extraparlamentare la dialog, informează TRIBUNA.

Potrivit spuselor sale, a fost o bună oportunitate de a face schimb de idei referitor la evoluția procesului de integrare europeană.

“Am povestit despre progresele înregistrate în cadrul primei etape de screening explicativ, dar am punctat și pașii necesar de întreprins până și după începerea negocierilor oficiale de aderare la UE.

La final, am îndemnat partidele politice extraparlamentare să se implice activ și să pună umărul în procesul de aliniere la legislația europeană. E timpul să ne unim puterile pentru a promova eficient mesajul european și pentru a construi un viitor mai bun pentru cetățenii Republicii Moldova”, a menționat vicepremierul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...