[ X ]
Breaking news24 Mai 2024 13:22

Vlad Filat, despre întâlnirea cu mai mulți lideri politici: Reacție bolnăvicioasă... Noi vrem să coabităm fără a ne da cu parul în cap sau să trăim pe baricade?! 

Vlad Filat, liderul Partidului Liberal Democrat din Moldova (PLDM), a venit cu unele precizări în privința întâlnirii mai multor lideri politici, la invitația jurnalistei Natalia Morari, informează TRIBUNA. 

„Reacția care a fost extrem de nedreaptă cu mine, nedreaptă cu întâlnirea dată, e o reacție bolnăvicioasă, care arată că deranjează.

Ei ar prefera să stea în turnul lor de fildeș și Maia în globul ei de cristal, dar toți separați: ăla cu ăla nu trebuie să vorbească, dușmani, ideologie… ce au căutat ei toți împreună?!”, a declarat fostul Premier pentru „UNInterviu” de la Unimedia.info.

În context, Vlad Filat a întrebat: „În Republica Moldova noi suntem toți la fel sau toți diferiți? Noi cum vrem să coabităm în țara asta? Vrem să coabităm în comunicare și având puncte diferite de vedere, fără să ne dăm cu parul în cap, sau să trăim pe baricade, cu tranșee între noi?”.

Totodată, politicianul a amintit că, la întâlnirea Maiei Sandu cu liderii politici privind desfășurarea referendumului au fost invitați și Dodon, Chicu, Ceban. „De ce nouă nu ni se poate să discutăm? Noi nu suntem blocuri politice constituite în interesul ei. Noi vom fi vocali în continuare”, a mai spus liderul PLDM.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...