Începând cu ziua de astăzi, Partidul Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM) demarează campania de promovare a ideii că „Interesul Național al Moldovei trebuie să fie principala prioritate în politica moldovenească”, informează TRIBUNA.
„Nu interesele străine, ale altor țări, ci Interesul Național al Moldovei trebuie să ghideze deciziile și activitatea autorităților statului, ca să nu permitem transformarea țării noastre în colonie și să nu pierdem din oportunitățile de dezvoltare economică și de armonie socială” – a precizat liderul PSRM, Igor Dodon.
Totodată, el a spus: „Prin intermediul diferitor mesaje și forme de comunicare, noi, socialiștii, vom informa publicul despre esența ideii de Interes Național și vom cultiva la cetățeni convingerea că Interesul Național trebuie să devină doctrina politică de bază a statului Republica Moldova”.







