[ X ]
Breaking news6 Aprilie 2024 07:59

Conducerea PSDE participă la Conferința liderilor PES la București

Președintele Partidului Social Democrat European, Ion Sula, și vicepreședintele PSDE pentru cooperare internațională, Eremei Priseajniuc, vor participa astăzi la Conferința liderilor PES la București cu genericul „Stăm împreună – pentru Europa noastră: socială, democratică, sustenabilă”, informează TRIBUNA.

La eveniment vor participa candidatul comun al social-democraților europeni la Președinția Comisiei Europene, Nicolas Schmit, Președintele PES, Stefan Löfven, Prim-ministrul României Marcel Ciolacu, Cancelarul Germaniei Olaf Scholz, Președintele Grupului S&D în Parlamentul European, Iratxi García Pérez, comisari europeni, oficiali de rang înalt, membri și activiști social-democrați europeni.

Acțiunea se desfășoară în contextul alegerilor pentru Parlamentul European din iunie curent și are ca scop consolidarea viziunii social-democrate pentru viitorul Europei, punând accent pe unitate și solidaritate în fața provocărilor actuale.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...