[ X ]
Alegeri5 Aprilie 2024 09:55

Încă un potențial candidat la funcția de Președinte! Acest nume până acum nu a fost spus în public!

Rodica Gramma, vicepreședinte al Coaliției pentru Unitate și Bunăstare (CUB), ar putea fi candidat la funcția de Președinte al Republicii Moldova, informează TRIBUNA.

Ea, în cadrul emisiunii „Moldova live” de la Exclusiv TV, a spus că la moment blocul celor 4 partide, din care face parte și CUB, discută mai multe candidaturi, inclusiv despre personalități „care poate nu au fost foarte vizibile politic până acum”.

„Trebuie să fie un candidat care se va preocupa de problemele cetățenilor și va uni cât mai mulți oameni, va uni societatea”, a spus politiciana.

Rodica Gramma a mai spus că, candidatul blocului poate fi membru de partid.

Mai mult, fiind întrebată dacă este și ea printre potențialii candidați, a spus: „De ce nu?!”.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...