Ion Ceban, primarul capitalei, a venit cu unele acuzații în adresa partidului de guvernare. El a spus că este un dosar fabricat cu scopul de a-i fi întrerupt actualul mandat de edil și de a-l lăsa fără dreptul de a mai candida la alegeri, informează TRIBUNA.
„Este un dosar fabricat la comanda celor de la PAS. Suntem în instanța de judecată dar din ultimele informații, inclusiv doamna președinte, Maia Sandu pune presiune pe acei judecători ca să ia o decizie împotriva mea. Ideea finală este să fiu lipsit de mandat integral. Adică să fie întrerupt mandatul și dreptul de a candida la funcția de primar”, a spus el în cadrul emisiunii „Puterea a patra” de la N4.
Ion Ceban în context a mai spus: „Îi supără că rezultatele noastre sunt net superioare rezultatelor lor pe țară”.







