Și Partidul „Renaștere” va participa la alegerile prezidențiale din acest an, cu propriul candidat, informează TRIBUNA.
Deputatul Vasile Bolea, fruntaș al partidului, a spus că este important ca partidul să participe în toate scrutinele.
„Noi vom participa la alegerile ce urmează cu propriul candidat. Pentru noi e important să participăm la toate „competițiile”, în toate procesele electorale.
Dar, încă nu am decis cine e candidatul. Cred că în curând vom decide și vom anunța decizia”, a spus politicianul, în cadrul unui interviu pentru GRT TV.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







