Guvernul, în ședință, a aprobat eliberarea lui Mihai Lupașcu din funcția de secretar de stat al Ministerului Dezvoltării Economice și Digitalizării (MDED), informează TRIBUNA.
Demisia a venit ca urmare a numirii sale în funcția de director al Agenției Naționale pentru Securitate Cibernetică.
Totodată, Cătălina Plinschi a fost numită în funcția de secretar de stat al MDED.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







