[ X ]
Breaking news25 Decembrie 2023 07:08

Șeful statului: De Crăciun, când sărbătorim nașterea Domnului, să ne facem timp să mulțumim pentru pacea din casele noastre

Președintele Maia Sandu a transmis un mesaj de felicitare cu ocazia Crăciunului pe stil nou:

„De Crăciun, când sărbătorim nașterea Domnului, să ne facem timp să mulțumim pentru pacea din casele noastre. Să ne bucurăm că oamenii dragi nouă sunt în siguranță și să prețuim timpul petrecut alături de ei. În ciuda provocărilor, a războiului de la hotarul nostru, să rămânem de partea vieții și să avem încredere în puterea binelui.

Sărbătoarea Nașterii Domnului este un prilej de iertare, împăcare și înțelegere. Să ne sprijinim în continuare pe valorile noastre de temelie – unitate, solidaritate și omenie, valori de care acum avem cel mai mult nevoie.

Adunați în familie, alături de prieteni, încântați de cete de colindători care ne bat la ușă, vă doresc tuturor Crăciun fericit!”.

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...