Liviu Oboroc, directorul Serviciului 112, nu va demisiona, informează TRIBUNA.
Liviu Oboroc a declarat pentru Publika că a aflat din presă despre faptul că Premierul a cerut demisia sa. De asemenea, el a spus că așteaptă ordinul de demitere.
Amintim că, astăzi, în debutul ședinței Guvernului, Prim-ministrul a cerut demisia directorului Serviciului 112, după ce, duminică, 2 persoane au decedat într-un automobil blocat în zăpadă în Coșcalia, Căușeni.







