[ X ]
Important13 Noiembrie 2023 16:28

Consiliul de Observatori al S.A. „Moldovagaz”, în ședință. O decizie cu privire la auditul datoriei n-a fost luată!

La data de 2 noiembrie 2023 a avut loc o ședință a Consiliului de Observatori al S.A. „Moldovagaz”, informează TRIBUNA. 

În ordinea de zi a fost inclus și subiectul „Cu privire la aprobarea Raportului final al auditului independent al datoriei SA „Moldovagaz” către SAP „Gazprom” și SRL „Factoring Finance” pentru gazele furnizate consumatorilor de pe malul drept al Nistrului”.

„Conform rezultatelor votării, o decizie în acest sens nu a fost luată din cauza faptului că din cei 6 membri ai Consiliului de Observatori 4 persoane, care reprezintă SAP „Gazprom”, au votat „împotrivă” proiectului de hotărâre propus”, spune „Moldovagaz”.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impactul construcţiilor asupra evoluţiei PIB: tendinţă îngrijorătoare Datele oficiale făcute publice de Biroul Naţional de Statistică privind Produsul Intern Brut în primul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...