[ X ]
Breaking news13 Iulie 2023 14:05

BCS a cerut audierea Premierului în Parlament: „Acest lucru nu s-a întâmplat de la alegerile din 11 iulie 2021”

Blocul Comuniștilor și Socialiștilor (BCS), în Parlament, a propus audierea Premierului Dorin Recean cu un raport anual de activitate, informează TRIBUNA. 

Petru Burduja, deputat al BCS, a propus includerea în ordinea de zi a ședinței Parlamentului audierea raportului anual de activitate a Guvernului pentru anii 2021 și 2022 de către Prim-ministru.

„În conformitate cu Regulamentul Parlamentului, deputații examinează anual în luna aprilie raportul de activitate a Guvernului, lucru care nu s-a întâmplat pe parcursul a doi ani de la alegerile parlamentare anticipate din iunie 2021”, a declarat el.

Majoritatea parlamentară PAS a respins inițiativa BCS.

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...