Vladimir Voronin, președintele Partidului Comuniștilor din Republica Moldova (PCRM), a mers la Bălți, unde a participat la ședința Organizației Teritoriale a formațiunii, informează TRIBUNA.
În cadrul ședinței, subiectul principal a fost scrutinul din 5 noiembrie.
„A fost examinată posibilitatea participării organizației orășenești la alegerile locale ce urmează”, se spune într-un comunicat.







