Alexandru Slusari, fost vicepreședinte al Parlamentului, a declarat că a plecat din politică, nu urmărește niciun scop politic și rămâne calm la atacurile bloggerilor plătiți și ale unor deputați, informează TRIBUNA.
“Nu am de gând să conving cu spumă la gură pe nimeni că nu am nici un ar de teren agricol, că nu urmăresc niciun scop politic și acționez exclusiv din motivul de patriotism față de fermierii și satele noastre. Că nu vreau ca zona rurală să se transforme în moșia a 3-4 holdinguri, controlate din offshoruri. Faptul că sunt atacat și din dreapta și din stânga, mă convinge că fac ceea ce trebuie”, a spus el.
Alexandru Slusari a mai spus că, acei care au vrut să-l atingă pe el, de fapt jignesc grav mii de fermieri.
“Riscul real de faliment și neglijența autorităților abilitate timp de un an i-au adus pe ei în capitală. Acest lucru deja l-a recunoscut și ministru al Agriculturii”, a mai menționat fostul deputat.







