Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, în perioada 19-20 iulie curent, a mers într-o deplasare de serviciu în Georgia – orașul Batumi. Pentru aceasta, Aparatul Președintelui a cheltuit peste 23 000 lei, informează TRIBUNA.
Șeful statului a fost însoțit de consilierul în domeniul politicii externe, Cristina Gherasimov, și cheltuielile aferente deplasării au constituit: bilete avia – 22 000 lei, diurnă – 1700 lei. În total – 23 700 lei.
Cristina Gurez








