[ X ]
Breaking news7 Decembrie 2020 16:53

Ministrul de Interne: Noi ne-am pregătit împreună cu secretarii de stat și chiar am dorit să prezentăm rezultatele obținute

Pavel Voicu, ministrul Afacerilor Interne, în cadrul unei conferințe de presă, a prezentat raportul pregătit pentru ședința din această dimineață a Parlamentului, care nu a avut loc din lipsă de cvorum, însă, în cadrul acesteia ar fi urmat să fie examinată moțiunea simplă asupra activității Ministerului Afacerilor Interne, informează TRIBUNA.

Ministrul a spus că au fost pregătiți pentru ședința Legislativului.

„Nu am știut că nu va exista cvorum. Noi ne-am pregătit împreună cu secretarii de stat și chiar ne-am dorit să prezentăm din prima sursa rezultatele obținute de toate subdiviziunile instituției”, a declarat oficialul.

Cristina Gurez

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Misiunea dificilă, dar nu imposibilă, a noului Guvern Premierul Vasile Tofan preia conducerea Guvernului într-o perioadă destul de complicată pentru ţară. ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...