În această săptămână, Președintele Parlamentului, Zinaida Greceanîi a participat la două importante reuniuni internaționale: cel de-al 13-lea Summit al femeilor Președinți de Parlament din țările membre ale Uniunii Interparlamentare (UIP) și cea de-a cincea Conferință mondială a Președinților de Parlament, ambele în format online. Speakerul a ținut și două importante discursuri. Doamna Greceanîi, cum e această nouă modalitate de lucru? Ce ziceți – poate merită de introdus o altfel de modalitate și în Parlamentul RM, în cazul ședințelor plenare?! Nu de alta, dar vine toamna și mulți anticipează o agravare a situației epidemiologice.
Autor: TRIBUNA
Foto: parlament.md










