La precedenta ședință a Guvernului, ministrul Justiției, Fadei Nagacevschi, părea îngrijorat. El a devenit îngrijorat după ce a citit ceva pe telefonul mobil: fie a primit un sms, fie a accesat careva site-uri. Dle ministru, noi considerăm că ar trebui să vă îngrijoreze alte lucruri, decât textele citite pe telefon. Spre exemplu: provocările cu care se confruntă justiția la moment sau preconizatele remanieri guvernamentale. Dar, apropo, ce ați citit, totuși, la precedenta ședință a Guvernului pe telefon?!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș
















