Deputatul Sergiu Sîrbu și-a început cariera în administrația prezidențială, pe când Președinte de țară era Vladimir Voronin. Sîrbu a ajuns deputat, prima dată, anume pe lista Partidului Comuniștilor. Ulterior, el a părăsit formațiunea, aderând la Partidul Democrat din Moldova, unde a reușit să iasă în evidență, grație activismului său. De câteva zile, Sergiu Sîrbu, alături de alți democrați, au anunțat despre plecarea de la democrați și formarea unui nou partid „Pro Moldova”, unde, cel mai probabil, la fel va reuși să fie în prim-plan. Dle Sîrbu, la nici 40 de ani, aveți deja 3 partide schimbate. Oare câte mai urmează?!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș
















