La precedentă ședință a Guvernului, președintele Confederației Naționale a Patronatelor din Moldova, Leonid Cerescu, s-a apropiat de ministrul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Viorica Dumbrăveanu, și i-a explicat ceva timp îndelungat. Dle Cerescu, e important să vorbiți cu toți miniștrii din Guvern, dar ar trebui să stabiliți niște priorități. Spre exemplu, noi considerăm că ați avea mult mai multe de discutat cu ministrul Economiei și Infrastructurii, Anatol Usatîi.
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș
















