Premierul Ion Chicu nu are o misiune ușoară. Pe de o parte – trebuie să convingă cetățenii țării ca Guvernul pe care-l conduce face totul ca să le îmbunătățească viața, pe de altă parte – să facă față presiunilor politice și să păzească Executivul de demisie. Așa că, demnitarul trebuie să fie dur, să bată cu pumnul în masă și să ceară rezultate. Și asta face, cel puțin la ședințele Exeuctivului. Dle. Prim-ministru, sunteți rău, dar noi știm că puteți fi și bun, cel puțin duminica următoare!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș
















