Vicepremierul Serghei Pușcuța, ministru al Finanțelor, a stat la sfat, la ședința precedentă a Guvernului, cu viceguvernatorul Băncii Naționale a Moldovei, Ion Sturzu. Bănuim că oficialii au discutat despre bani. Domnul Pușcuța verifică dacă băncile din R. Moldova sunt sigure, iar BNM monitorizează strict ce se întâmplă pe piața financiar-bancară. Sperăm că putem dormi liniștiți. Da, dle Pușcuța?
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș













