Primarul orașului Durlești, Eleonora Șaran, a fost premiată de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, Eleonora Șaran a spus ce așteptări are de la anul 2020.
„Ca fiecare primar, funcționar al APL, îmi doresc să avem o comunicare bună cu Primăria municipiului, cu toate instituțiile ierarhic superioare de care depindem financiar, de care depinde implementarea proiectelor noastre. Ne dorim noi oportunități, noi finanțări și, nu în ultimul rând, să îndeplinim cât mai multe proiecte. Asta, de fapt, este scopul nostru și menirea noastră – să slujim poporului, să muncim pentru oamenii din localitate”, a spus Eleonora Șaran.
Cristina Parfeni







