[ X ]
Alegeri30 Noiembrie 2019 12:00

FOTOGRAFIA ZILEI: Funcția ce iubește femeile!

Viorica Dumbrăveanu e singura doamnă din Guvernul condus de Ion Chicu. Desigur, ar fi fost bine să fie mai multe femei în Executiv, dar Premierul Ion Chicu a avut calculele sale. Viorica Dumbrăveanu este ministra Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, ea ocupând fotoliul Alei Nemerenco, ex-ministru în Guvernul Sandu. De altfel, acest post a fost preponderent ocupat de femei: Valentina Buliga, Silvia Radu, Ruxanda Glavan… –  toate au gestionat acest domeniu, la un moment dat. Doamna Dumbrăveanu, aveți misiunea dificilă de a face regulă într-un domeniu extrem de complex. Succes!

Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...