Alexandru Flenchea, Vicepremier pe Reintegrare, începând cu luna curentă, este probabil unul dintre puținii cetățeni ai Republicii Moldova, care cunoaște în detaliu domeniul pe care-l gestionează. Flenchea a activat în Biroul de Reintegrare în calitate de consultant, dar și de șef, iar pe parcursul anilor a activat și la PNUD, OSCE, Ambasada SUA, astfel că experiența și cunoștințele sale corespund pe deplin. De altfel, la 25 noiembrie, Flenchea a împlinit 40 de ani, ocazie cu care îi dorim La mulți ani și ne exprimăm convingerea că va sluji poporului R. Moldova!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș

















