Veronica Roșca, deputat din partea Partidului Acțiune și Solidaritate, și-a adus la Parlament propria cană. Astfel, în timp ce colegul său, Sergiu Litvinenco, a băut cafea din pahar de plastic, ea și-a servit licoarea din cană de ceramică. Doamna Roșca, înțelegem că luptați cu plasticul și bine faceți, e timpul ca și colegii Dvs. să vă urmeze.
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș











