[ X ]
Breaking news10 Septembrie 2019 16:45

Pavel Filip i-a spus Ambasadorului Ioniță îngrijorările PDM!

Președintele Partidului Democrat din Moldova (PDM), Pavel Filip, a avut, astăzi, o întrevedere cu Ambasadorul României în Republica Moldova, Daniel Ioniță, informează TRIBUNA.

„O revedere plăcută cu ambasadorul Daniel Ioniță, un prieten al Republicii Moldova și un susținător al parcursului european al țării noastre. I-am comunicat dlui ambasador îngrijorările noastre legate de acțiunile actualei guvernări, care ne duce, în fiecare zi, tot mai departe de România. Am vorbit despre viitorul PDM, dar și despre prioritățile și planurile partidului. I-am mulțumit o dată în plus pentru zecile de proiecte pe care România le-a implementat în țara noastră: gazoductul Iași-Ungheni-Chișinău, grădinițe renovate, poduri, muzee și teatre”, a scris Filip, pe o rețea de socializare.

Andriana Cheptine 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial O măsură necesară pentru protejarea micului business Noul Premier, Vasile Tofan a prezentat politica fiscală pentru anul viitor, una din prevederile căreia ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...