[ X ]
Exclusiv7 August 2019 13:30

Trei noi secretari de stat – numiți de Guvern. Iată cine a scris cerere de demisie!

Cabinetul de miniștri a aprobat, astăzi, noi numiri și demisii din funcții.

După cum informează TRIBUNA, au fost numiți trei secretari de stat. Este vorba despre Alexandru Sonic – secretar de stat la Ministerul Economiei și Infrastructurii, Alexandru Voloc – secretar de stat la Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, dar și Iuliana Cantarangiu – secretar de stat la Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului.

Totodată, Cabinetul de miniștri a aprobat demisia secretarului de stat al Ministerului Justiției, Nicolae Eșanu, și a lui Vladislav Chetrar – director general adjunct al Agenției Proprietăți Publice.

De asemenea, având în vedere expirarea mandatului, a fost aprobată demisia lui Serghei Afanasenco, director general al Agenției Naționale Antidoping.

Andriana Cheptine 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...