În cadrul unui interviu acordat portalului TRIBUNA, deputatul democrat Sergiu Sîrbu a fost întrebat: În alegeri, Dvs. aveați un „Jurnal de campanie”. Nu v-ați gândit să-l publicați sub forma unei cărți sau să continuați activitatea?
„E o idee interesantă aceasta cu publicarea unei cărți. Noi acum trăim destul de mult în mediul virtual și unele lucruri, unele experiențe se pierd, din păcate. O să mă gândesc deci la o carte, fiindcă și din politică se poate face uneori literatură, nu-i așa?”, a declarat el.
Notă: Varianta integrală a interviului poate fi accesată aici.
Andriana Cheptine







