Șeful Inspectoratului General al Poliției, Alexandru Pînzari, a fost premiat de TRIBUNA la categoria „Cel mai consecvent conducător de instituţie publică a anului 2018”. Cu această ocazie, el a fost întrebat şi ce aşteptări are de la anul politic 2018.
„În anul următor îmi doresc să continuăm cu aceeași determinare pentru a avea o Poliție echipată, modernă și gata pregătită de a face față tuturor cerințelor și așteptărilor cetățenilor. Ne propunem și pentru anul următor proiecte destul de ambițioase, dar toate la timpul lor”, a precizat Pînzari.
Cristina Tomac







