Șeful Inspectoratului General al Poliției, Alexandru Pînzari, a fost premiat de TRIBUNA la categoria „Cel mai consecvent conducător de instituţie publică a anului 2018”. Cu această ocazie, şeful IGP, a fost întrebat cum a fost pentru el anul 2018.
„Anul 2018 a însemnat pentru Poliția Republicii Moldova multă muncă, progrese, dar și multe provocări, pe care cred eu că le-am trecut cu brio”, a declarat el.
Cristina Tomac







